Úvodní stránka

A jak že to vlastně letos pro slánský Historic Team na kopcích dopadlo?

02.12.2014 16:01

E-900 vítězí nestárnoucí Jirka Webinger na Trabantu 601, který letos nevynechal ani jeden jediný závod.

 

H-1400 si vyjíždí první místo Milan Šinágl na Škodě 130L, třetí místo v této třídě vybojoval Petr Václavík na Škodě 110R.

 

H-1600 po velkém boji dojíždí Honza Brabec na svém VW Golf I na třetím místě.

 

E1+2000 parťák ze spřízněného slánského týmu Auto Slaný, Jirka Hruška na BMW 325 bere pohár za první místo.

Pavel Kolařík novým „fárou“ Historic Teamu Slaný

02.12.2014 15:59

  Zimní čas je období přestupů a tak nezahálí ani náš tým. V našich sítích uvízla vskutku velká dravá ryba. Druhý muž letošní sezóny v závodech automobilů do vrchu v Krušnohorském poháru a tradiční soupeř našeho Jirky Webingera ve třídě E-900. Touto naší novou posilou se stal Pavel Kolařík. Po zralé úvaze se rozhodl rozšířit naše řady a příští závodní sezónu bude startovat za náš „slavný“ tým. Ano tedy, od nového ročníku sezóny 2015 pojede jeho Fiat Panda ve válečných barvách Historic Teamu Slaný. 

Legendy na letišti

24.11.2014 14:54

Jiří ACHS

 

Brány slánského plochodrážního stadionu se začátkem listopadu definitivně uzavřely, aby jeho ovál mohl nabrat síly a dobrou kondici do budoucí sezóny. Nastala tak situace, která ani trochu nehrála do karet šéfovi Historic teamu Slaný, Liboru Břížďalovi, a už vůbec nekorespondovala s jeho plány na uspořádání dalšího z řady závodů automobilů na ploché dráze. Jenže entuziasmus tohoto člověka, uhranutého snad samotným Velkým Mogulem, patronem všech motoristů, nezná mezí. Proběhlo několik krátkých  jednání a na světě byl první ročník Rallye Show v Panenském Týnci.

Místní letiště, přesněji jeho obslužné komunikace, tak byly po delší odmlce zase jednou smysluplně využity. Zájem o kvalitní svezení na čas projevilo tolik soutěžících, že nad seznamem přihlášených musel být z kapacitních důvodů ještě před jeho oficiálním uzavřením vyhlášen stop stav. O něčem takovém si mnozí pořadatelé vrcholných automobilových soutěží nechávají čas od času zdát. V neděli 16. listopadu, v předvečer oslav 25. výročí svržení totalitní moci, kdy její dosavadní představitelé byli tehdy u kormidla průmyslu, obchodu a financí vystřídáni novými komunisty a vysokými důstojníky zrušené státní tajné bezpečnosti, zaplnilo depo závodu šedesát devět závodních strojů. Před jejich krotiteli stála výzva v podobě čtyř měřených jízd a v každé z nich absolvování dvou okruhů náročné, takřka dva tisíce metrů dlouhé trati. Když se s prvními slovy rozpravy spustil hustý déšť, bylo jasné, že scénář závodu je napsán tak, aby divákům poskytl atraktivní podívanou a samotným aktérům dramatické, ale naprosto bezpečné okamžiky za volantem jejich rychlých vozů. Letištní plocha má totiž oproti plochodrážnímu stadionu z hlediska bezpečnosti jednu neocenitelnou výhodu. Kromě starých pneumatik a balíků slámy vytyčujících trať, není do čeho narazit, čímž se značně snižuje riziko nebezpečí úrazu. Přesto byl ale k dispozici sanitní vůz. On i jeho posádka zůstaly bez práce.

Mezi startujícími se objevila taková jména, jako Oldřich Gottfried, Jiří Webinger, Pavel Šofr a mezi diváky bylo možné potkat Václava Civína nebo Zdeňka Ponce. Ti všichni jsou velmi výrazně zapsáni v historii československých automobilových soutěží.

Samotný závod proběhl i přes epizodní protesty prchlivých jedinců, kteří se ve výsledném čase cítili být poškozeni posunutím pneumatiky, či slaměného balíku autem jedoucím před nimi, bez zádrhelů, komplikací a tedy hladce. Výsledky už všichni dávno znáte, ale o ty přece až tak dalece nešlo.

Před námi je dlouhá zimní přestávka a až s otvíráním studánek se znovu otevřou i dveře dílen a garáží a z nich vyjedou vozy, které v čase, kdy motory mlčí, podstoupí ozdravné kůry. Nebo že by…….?

Uvidíme, zda Libora, neúnavného organizátora, hybnou páku a já se to nerozpakuji říct, Ecclestonea slánského motorsportu, neposednou hříšné myšlenky. Vždyť mnozí ze zúčastněných pamatují doby, kdy se u nás závodilo i v zimě a sníh prášil za “kočáry“.

Možná bude některý z bossových tajných nápadů odtajněn 14. prosince v kvíčské Sokolovně. Nechme se překvapit.

 

©Jiří Fryje

 

Jiří WEBINGER

 

Olda GOTTFRIED

 

 

Fotografie z Rallye Show Panenský Týnec

24.11.2014 14:52

Fotogalerie od Táni Kytýrové se Vám otevře po kliknutí na obrázek.

Setkání ve Slaném

21.11.2014 16:34

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>