Úvodní stránka

Seriál v jízdě pravidelnosti 2015

04.01.2015 13:48

Vážení přátelé,           

dovolujeme si Vás pozvat na již 6. ročník   HISTORIC KOKOŘÍNSKO, který se bude    
konat  ve dnech   6. – 7. 2. 2015  s centrem soutěže ve Mšeně.

Více informací naleznete na  www.askpraha.cz 

Soutěž bude podobná jako v předchozích ročnících, tímto Vás také žádáme o brzkou odpověď, (zaslání přihlášky) pro dobré zajištění soutěže.

Bude-li to jen trochu možné, předejte tuto zprávu svým kamarádům a známým. Předem děkujeme a těšíme se na setkání ve Mšeně a při veteránských akcích.

 

S pozdravem Aleš  Hodouš

V roce 2015 budou do seriálu zařazeny opět čtyři závody, zimní Historic Kokořínsko 6. - 7. února, Historic Krkonoše 24. - 25. dubna, Historic Jizera 11. - 12. září a Historic Želiv 9. - 10. října. Více informací o jednotlivých soutěžích, přihlášky, startovní listiny a další informace naleznete zde: https://www.serialhistoric.cz/
 

Slánské legendy

18.12.2014 15:42

Jelikož moc rád poslouchám vyprávění třeba Jirky Webingera, nebo Vaška Civína z doby závodnické minulého století a navíc mám neskonalou potřebu pořád někde někoho, nebo něco organizovat, tak jsem dostal geniální nápad.

Sezvu všechny tyhle kluky, co psali historii autosportu na slánsku, dohromady k jednomu stolu. Snad se mi to povede. A myslím, že se mi to povedlo. Po pár telefonátech a osobních návštěvách, se můj seznam jmen naplnil a všichni přislíbili účast.

V neděli po druhé hodině se začíná slavnostně a dobově vyzdobený salónek v restauraci Sokolovna Kvíček postupně zaplňovat. Do dveří vchází usměvavý a velice vitální pán v létech a to pan Karel Maleček. Organizátor zlonických rallyecrossů z osmdesátých let a soutěžní automobilový závodník státního statku Zlonice. Po celou dobu vytahuje z rukávu jednu historku za druhou, takže skoro ani nikoho nepustí k řeči. Ale myslím si, že to vůbec nikomu nevadilo a každý pozorně naslouchal. Ve vyprávění mu zdatně sekundují Vašek Civín a Jirka Webinger, kteří mají také co vyprávět. Asi opravdový majstrštich se mi povedl když do salónku nakráčel Otta Kolomy. Podle nejbližších známých údajně na všechno zanevřel, ale opak byl pravdou. Nikdy jsem ho sice neviděl, ale po pěti minutách jsme si už potykali. Veselými historkami o Jardovi Rajchmanovi, kterému dlouho dělal mitfáru mi zásobuje celé odpoledne. 

Myslím si, že naše malé slánské setkání legend nemělo vůbec žádnou chybu. Pivo teklo proudem, jídlo výborné a kluci se náramně bavili a hlavně byli rádi, že se opět po letech viděli. A vůbec není od věci udělat z toho tradici. 

https://romanmares.rajce.idnes.cz/2014_12_14_libor_setkani/

Slavnostní setkání

11.12.2014 18:46

  V neděli odpoledne bude pro Historic Team Slaný slavnostně ukončena sezóna 2014 v restauraci Sokolovna Kvíček. V rámci této akce byli pozváni i bývalí automobiloví závodníci slánska a okolí. A jak už říkal předseda JZD Mrázek v Chalupářích, na tyhle dědky nesmíme paušálně zapomínat, tak jsem se rozhodl je sezvat k jednomu stolu a musím radostně říci, že koho jsem oslovil, tak slíbil účast.

Těšit se tak můžeme například na Karla Malečka. Závodníka a organizátora Zlonických rallyecrossů. Nerozlučnou dvojici mistrů sportu – Jirku Webingera a Vaška Civína. Dorazí i Míra Jun, který začal opět závodit a druhou sezónu jede MČR historických automobilů. Ládíka Hradeckého, kdysi velice úspěšného plochodrážního jezdce RH Praha, který později přesedlal na automobilové soutěže. Jestli zdraví dovolí, přijde i Otta Kolomy, který jezdíval na horkém sedadle spolujezdce ve velkém mistráku. Také mezi nás zavítá Václav Bečvář, majitel muzea autoveteránů a neúnavný organizátor závodu Knovíz – Olšany. Dále pak přijdou: Olda Velička, Pepa Novák, Milan Šinágl a další.

Připraveno je spousta dobových pohárů, plakátů, fotek, diplomů, věnců, programů atd.

 

Fotky ze slavnostního vyhlášení Krušnohorského poháru od Petry Egon

05.12.2014 18:43

Video z Rallye Show Panenský Týnec

05.12.2014 18:40

Přidáváme odkaz na video od našich kamarádu z Motorsport Sazená.

https://www.youtube.com/watch?v=S1ngnp6M2zs

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>