Pohár pravidelnosti v roce 2013

12.12.2012 18:39

 

Pohár pravidelnosti 2013 s čtyřmi soutěžemi

Ve dnech 18. a 19. ledna se uskuteční jízda pravidelnosti historických automobilů Historic Kokořínsko, která bude zároveň úvodní soutěží Poháru pravidelnosti. Na tom se dohodli pořadatelé všech čtyř soutěží Historic Kokořínsko, Historic Slapy, Historic Jizera a Historic Želiv.

Přípravy na již čtvrtý ročník Historic Kokořínsko opět se startem a cílem v Lobči, jsou v plném proudu a pořadatelé věří, že se do 19.prosince přihlásí dostatek posádek. Poprvé se jelo na sněhu, potom na suchu, uvidíme tedy, co na posádky čeká letos. Doufejme, že díky dřívějšímu datu bude aspoň trochu sněhu. Věřme, že i tentokrát se sjede velmi zajímavé startovní pole, snad ještě početnější, přestože vyhláška nařizuje použití zimních pneumatik 
Dalším podnikem bude Historic Slapy 7.- 8. června, kterou pořádá Karel Vodochodský. Třetím podnikem seriálu je tradiční podzimní Historic Jizera, jejíž hlavní pořadatel Jan Hudský z AMK Železný Brod ji bere jako vzpomínku na kdysi oblíbenou Rallye Jizera, která se jezdila tak jako i nyní v prostředí překrásných Jizerských hor a východního okraje Krkonoš. Tato soutěž se pojede 14. a 15. září. Po skončení čtvrté soutěže Historic Želiv ve dnech 25. - 26. října bude vyhlášení celého seriálu a budou předány ceny těm nejlepším.

zdroj: www.autokaleidoskop.cz