Marné moje snažení

30.07.2012 19:05

FOTOGALERIE: ZDE

Na Hradiště vyrážíme v pátek. Táhnu Honzíkovou škodovku na vleku, Petr táhne Jirkovi Kalousovi jeho stodvacítku. U Klášterce nad Ohří na nás mávají děvčata od nejstaršího řemesla. Honzík v tu chvíli zapomíná na závodění a skoro by utratil celé startovný za cestu kolem světa :). Přijíždíme na Hradiště a u stánku sedí Vláďa Krejčí s dědkem Waldou a tak se dáváme do řeči. Seznamuji se blíže s Hankou Vodičkovou, která je mi hodně povědomá, ale nevím odkud. Pak na to přicházím. Hanka jela jako mitfára Rallye Praha Revival a vím,že jsme po ní koukali, protože jí to moc slušelo. Ani se mi nechce jet zpátky do Slanýho, protože se u stánku rozjíždí zábava a mají tam dobrý pívo, který já mám moc rád. Ale musíme ještě naložit mojí škodovku a nějaký potřebný věci.

předstartovní siesta

 

   V sobotu ráno v šest hodin stojíme na benzínce v Panenském Týnci. Jako první je tu Honza Brabec se svým Golfem, kterej už je v pořádku a tak jsou oba natěšení na závodění. Přijíždí Olda s Jirkou Kalousem, Petr Václavík a náš Libor, který jede premiéru se svým Oplem Tigrou. Mám hlad a tak se těším na klobásu, protože tu tady mají výbornou, ale Honzova hláška „nežer, kdyby tě náhodou operovali“ mě dostává do kolen. To ještě netuším, že to nebylo daleko od věci. Jedeme první tréninkovou jízdu. Trať je rychlá a technicky dost náročná. Někdy nevím, na jakou rychlost mám jet. Nahoře z toho nejsem teda moc moudrej a nevidím to nijak růžově. Ale nejsem sám. Zadumanej je i Petr a říká, že jel úplně na hovno.

     soustředěný Petr                                                          Honza před startem

Druhá tréninková je o hodně lepší. Nestíháme Sváťu Baďuru, kterýmu to teda jede jak z praku vystřelený. Půl vteřiny za mnou je Luboš Skalický a pak Petr. Dojíždí i oba dva moji kluci, i když Honzík pořád remcá, že to nejede. Libor jede poprvý a tak mám trochu strach, ale jede s rozumem. Smůlu má Jirka Kalous, kterýmu škodovka začala vařit a voda z něho lítá jak z nějakého gejzíru na Islandu a pro dnešek končí. Je tu první závodní jízda. Jede se mi docela dobře a myslím si, že to není vůbec špatný. Je z toho třetí místo, vteřinu za Lubošem Skalickým, který tentokráte přivezl krásnou repliku Škody 130LR. Petr čtvrtej, Honza šestej.

pantáta a zeťáček (Olda Kocál, Jirka Kalous)

 

   Na řadu přichází druhá závodní jízda. Ta pro mě nemá, bohužel dlouhého trvání. V levé ostré vracečce přichází moje velká jezdecká chyba. Spletl jsem si zatáčku. Ta co jsem myslel, že je na řadě, byla až ta druhá. Dávám do protější stráně takovou ránu, za kterou by se nemusel stydět ani ukrajinský bijec Vláďa Kličků. Nejen, že přicházím o slušné umístění v závodě, ale tímto posílám mojí milovanou škodovku na ekologickou likvidaci. Protože ta se zmuchlala jak plechovka od Coca-coly. Podpis Ládi Křečka na přední kapotě už nejde ani přečíst. Tak a mám na příští dny zase co dělat. Třídu H do 1400 vyhrává suverénně Sváťa Baďura, kterýmu jeho škodule letěla jak ruská stíhačka. Druhý končí Luboš Skalický a třetí Petr Václavík, který alespoň částečně zachránil čest slánského Historic Teamu v historikách. Honzík končí pátej a byl z toho docela fakt pěkně nasranej.

   malá chvilka nepozornosti.....                                     ....a škodovka se trochu pokroutila

 

   Üžasný sportovní gesto předvedl Luboš Skalický, který mi nabídl svoje auto, abych mohl dokončit druhou povinnou jízdu a mohl být klasifikovaném. Luboši děkuju moc, jsi frajer chlap a dost si Tě za to vážím.

   Ve skupině ST do 1400 premiérově startoval Libor Břížďala mladší. Třetí místo a velikej úspěch. Taky se na té bedně culil jak měsíček. Takže gratuluju kámo.

Libor ml. s pohárem

 

   V ST nad 2000 Olda Kocál. Tato skupina je už tradičně hodně nabitá. Těžko se drží krok s Mirkem Žežulkou a jeho bavorákem, nebo Corvettou Standy Šedivce. V dílně ale Olda už tajně připravuje Nissana Sunny do čtrnástistovkových estéček, takže se tam máte na co těšit pánové.

   V H do 1600 už snad tradičně dva velcí kamarádi, kteří by bez sebe snad ani nejeli. Honza Brabec a Pepík Bláha. První jízdu Honza Pepovi ujíždí, ale ten si to nenechává líbit a tahá za to. Vítězí Bláha, druhej Brabec.

 Já teda musím do příštího závodu sehnat a poladit nějakou tu škodovku. Držte palce a na viděnou 11. srpna v Telnici.

Libor