I třetí místo má někdy cenu zlata.

21.08.2012 18:20

 

   Omlouvám se všem svým fanouškům, kteří neskonale touží po mém literárním výjevu, ale užíval jsem si zaslouženou dovolenou ve Vysokých Tatrách. Právě proto jsem nemohl objektivně napsat o dalším závodě osmého podniku Krušnohorského poháru v Telnici. Třeba sms od mého kamaráda Oldy Veličky ze Smečna, vypovídá o všem – „Libore je středa a článek nikde“. Tak Oldo, tady je.

   V sobotu 11. srpna přijíždí Historic Team Slaný ve složení Libor Břížďala, Honza Brabec a Olda Kocál do Telnice. Přivážím si novou škodovku, jelikož tu starou jsem rozstřelil na Hradišti a nebyla schopna opravy. Zmuchlala se jak papírovej čert. Už tréninkové jízdy čtrnáctistovkových historiků naznačují, že prim budou hrát Sváťa Baďura a Vašek Bína. Ale ani já, Luboš Skalický a Zděnda Holík nechceme zůstat pozadu. Začíná pršet. Smutně koukám, jak ostatní přezouvají na mokré, ale bohužel já nemám na co přezout, protože jsem kola zapomněl doma. Přichází Luboš Skalický mladší a říká mi, že když je zatáčka doleva, tak mám jet doleva. Asi naráží na můj malinkatý omyl z Hradiště.

Pohoda a klídek u Skalických

 

   Od první závodní jízdy se vedení ujíma Sváťa Baďura těsně stíhán Vaškem Bínou. Já si držím po všechny tři závodní jízdy třetí místo před Zděndou Holíkem na Samaře a Lubošem Skalickým na krásným erku. I když se všichni lepšíme jízdu od jízdy, takhle dojíždíme do cíle. Pro mě má třetí místo cenu zlata, neboť jsem celý týden makal na nové škodovce do jedenácti do večera, i když už ve středu si říkám seru na to a jdu na pivo. Přesto ve čtvrtek zas makám dál abych mohl vůbec na Telnici startovat. Takže tentokráte jsem vopravdu fakt spokojenej.

   Ve skupině H do 1600 se odehrává obrovská bitva o sekundy. Boj dvou velkých rivalů na trati, ale o to větších kamarádů v depu, Honzy Brabce a Pepy Bláhy, kterým je dohromady snad 386 let. Snad mi kluci prominou. Možná jsem malinko nadsadil ty roky, ale oni jsou tím pravým kořením šestnáctistovkových historiků. První dvě závodní jízdy vítězí Honza a ukazuje Pepovi zadní světla svého Golfa. Ten si to samozřejmě nenechává líbit a třetí jízdou kontruje. A od nás za to dostává přezdívku „modrý nebezpečí“. Ale je to málo, je to málo, je to málo a vítězí srbečský rychlík Honza Brabec. Pepa Bláha bere druhý místo.

Vítězné oslavy

 

   Ve skupině ST do 1400 představuje novou tajnou zbraň Olda Kocál. Tentokráte nazbrojil červeného  Nissana Sunny 1.4. Bohužel spojková lamela Nissanu neunesla tíhu okamžiku a sama si utrhla svoje spojkové obložení. Olda tím pádem nedojíždí a neboduje. Nedojíždí ani Luboš Skalický mladší, neboť motor jeho Favorita řekl dost a postavil si písty tak, že s nima nejde ani hnout.

Olda a jeho Nissan

 

   Končí úžasný závod do vrchu na trati Telnice – Krásný les. Jeli jsme chvilku na mokru, pak za sucha a zase na mokru a všichni dojíždíme v pohodě. Závod měl rychlý spád a myslím si, že i vysokou úroveň díky všem lidem, co to pořádají. Ve středu slavila svátek fotografka celého seriálu, krásná Hanka Vodičková. Takže na její počest jsem jí složil přání. Které tady teď zarecituju:

„Dneska Hanka svátek slaví,

tak jí přeju hodně štěstí, zdraví.

Navíc pusu posílám

a tajně na ní vzpomínám.“

Krušnohorští boys

Libor