Úvodní stránka

Kdo může, určitě pomůže

08.04.2012 09:55

Pro chystanou knihu Historie automobilových rallye - 1. díl sháním fotografie z jakéhokoliv ročníku Rallye Jizera (1978 - 1986) a výsledky z prvního ročníku z roku 1978. Knížka by se měla křtít na Rally Lužické hory. Za odpovědi a pomoc předem děkuji.
Pavel Vydra - vydra.pavel@email.cz, 604278459

První letošní testování

08.04.2012 09:53

Neděle 8. ledna 2012 - Dnes ráno jsme před sezónou vyrazili na první letošní testování do Panenského Týnce na místní letiště. Já s Gejzíkem a mojí 130L, Olda s Fiatem Punto, Petr s Lancií a 110 "érem" a Míra se 130 "elerem" a Subaru Imprezou. Všem to letělo jako vystřelený z praku, jenom mně to nejelo vůbec. Aby toho nebylo ještě málo, tak moje Škoda přestala jet úplně a museli jsme jí s Gejzou přitáhnout zpět domů na laně.

Závěrečné zjištění je takový, že se musím zavřít v dílně, celý to překopat a hodně porychlit.

Libor

O jednom českém Honzovi

08.04.2012 09:51

 

Pokaždé, když se chystáme do Železného Brodu, tak se moc těším na krásný kraj plný samých kopců, řeku Jizeru a dobré pivo Krakonoš, na které vždycky zajdeme. Nejdůležitější ovšem je, že tam žijí výborní lidé. Libor a Iva Bryknarovi, neúnavní organizátoři Historic Jizera. Ale když se řekne Historic Jizera, musí se říct i Honza Hudský.

 Naše prví setkání s Honzou bylo na severočeském Monte Karlu v únoru roku 2009, který tehdy s Ivou absolutně vyhráli. Samozřejmě jsme jim ten velký, krásný pohár, v dobrém smyslu záviděli, poněvadž ať jsme na plyn šlapali jak chtěli, itinerář zkoumali horem dolem, stále jsme v umístění končili někde za první desítkou.

 Přišly další a další soutěže a já se těšil na Honzovu červenou jedenáctistovku MB s nápisem „AMK Železný Brod“. Postupem času se z nás stali, myslím si, dobří kamarádi a zrodilo se přátelství mezi Slaným a Železným Brodem.

 Začal jsem zjišťovat, že ta moje Škodovka nejede tak, jako ta krásná červená jedenáctistovka a Honza mi dal několik zlatých rad. Jaký rozdělovač, jak ho ještě upravit, jak natryskovat karburátor, jak upravit sání. Dostal jsem od něho i ruční brzdu, kterou upravil tak, jak s ní ve Škodovce jezdil John Haugland v 70. letech. Podle toho vznikla moje přezdívka (Haugland), poněvadž s tou „ručkou“  jsem každého ve Slaném ohromil a samozřejmě jsem ihned dodal, že takto to jezdil Haugland.

 Honzovi je o několik let víc než mně, je to ostřílený závodník, který už něco zažil. A jednou mi povídá, že bych mu mohl už taky tykat. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou a byl jsem za to moc rád.

 Do Železného Brodu se moc rád vracím. Vždy se těším na Honzu a je pro mě čest, že jsme přátelé. To není pohádka o jednom českém Honzovi, ikdyž to tak zní, je to holý fakt.

 

Libor

Kupte si závoďák

08.04.2012 09:48

Na těchto stránkách se můžete pokochat v sekci historic. Prohlédněte si zajímavé závodní vozy. Při koupi však musíte sáhnout hlouběji do kapsy :)

Výsledky Slánského oválu 2011

08.04.2012 09:46

se zpožděním zveřejňujeme výsledky Slánského oválu 2011

<< 46 | 47 | 48 | 49 | 50 >>