Úvodní stránka

Rallye Dakar v Jižní Americe

08.04.2012 18:19

 

článek od Jirky Fryjeho z autogramiády a křtu knihy o Dakaru

 

V Hummer tvrzi na východním okraji Prahy v Horních Počernicích  se 8. února sešla zajímavá společnost. Důvod pro to byl více než pádný. Křtila se kniha.

Její autor, Jan Říha, je kromě vedoucího redaktora Motožurnálu a Zelené vlny také velkým znalcem Dakarské rallye. Jako novinář jí absolvoval prvně v roce 2005 a od té doby má na každý leden zajištěný stále stejný program.

Okouzlení touto soutěží ho přivedlo k napsání knihy 30 let Rallye Dakar, která vyšla v roce 2008. O dva roky později se na knižních pultech objevily Historky ze servisu.

Letos mu nakladatelství DEUS vydalo jeho třetí počin s podtitulem Peklo pod nebeskými branami. Autor v ní mapuje období, kdy se nejtěžší motoristický podnik světa stěhoval z Afriky na Jihoamerický kontinent a jeho následné tři ročníky.

Kniha, ve které naleznete poutavé vyprávění o průběhu těchto maratónů, je doplněna řadou excelentních fotografií dalšího pacienta s diagnózou  Dakar, Petra Luska.

Jejím kmotrem se stal herec Pavel Nový a dakarská legenda a šestinásobný vítěz, pan Karel Loprais.

Slavnostnímu okamžiku přihlíželo mnoho dalších účastníků této jedinečné soutěže v čele s Ivo Kaštanem a Josefem Macháčkem.

Příjemnou a veslou atmosféru celého večera doplňoval svým moderováním Jan Pokorný.

 

Karel Loprais a Pavel Nový

   Karel Loprais a Pavel Nový

   Nasser Al Attiyah doporučuje

   Ilustrační foto Petr Lusk

   Petr Lusk, Jan Říha, Karel Loprais a kmotr

   Pan nakladatel, Lusk, Říha a Pokorný

 

 

Startovní listina na Historic Kokořínsko 2012 se plní!

08.04.2012 18:18

 

                                     

Historic Kokořínsko klepe na dveře a proto sem přidáváme odkaz na prohlédnutí startovní listiny. Jména posádek a jejich vozů naleznete zde.

Informace k dobrodružné dálkové jízdě Slaný-Opava-Slaný

08.04.2012 18:17

 

         

Dne 11. srpna, jak jistě všichni víte, pořádáme dobrodružnou dálkovou jízdu ze Slaného do Opavy a zpět. Na četné dotazy zde přinášíme první část informací.

Jízda se pojede na pravidelnost. Startujícímu bude zapsán do výkazu čas odjezdu ze Slaného. Při příjezdu do Opavy bude zapsán čas dojezdu, tímto si určíte dobu, za jak dlouho musíte být zpět ve Slaném. To znamená, že obě cesty tam i zpět Vám musí trvat naprosto stejně. Pozdní příjezd o minutu a výš bude penalizován trestnými body. Předčasný příjezd není povolen. Jede se za provozu a tak rychlost není v žádném případě rozhodující, proto dodržujte předpisy silničního provozu!

Start soutěže bude v areálu autobazaru Quattro ve Slaném v Pražské ulici ve velmi brzkých ranních hodinách (čas upřesníme).

Soutěž je vypsána pro auto i moto do roku 1985.

Délka trasy tam a zpět měří cca 700 km

V dalších měsících zde zveřejníme trasu jízdy.

Rallye Monte Carlo Historique 2012 v cíli

08.04.2012 18:15

 

Našli jsme hezký článek o účasti našich národních barev v letošním ročníku Monte Carla Historique 2012

krásné počtení naleznete na těchto stránkách.

 

Výsledky letošního ročníku Monte Carla historique 2012 naleznete přímo na stránkách Monackého automobilového klubu v záložce RÉSULTATS 2012

Kalendář akcí v Libereckém kraji

08.04.2012 18:14

 

Tak jako každý rok, bude i v roce 2012 občanské sdružení Automuzeum.cz ale i další veteránská sdružení a kluby v Libereckém kraji pořádat bezpočet různých akcí pro historické automobily a motocykly na kterých budete mít možnost se také zúčastnit. Zde budete postupně nacházet výčet těchto akcí o kterých nás jejich pořadatelé budou informovat.

Podrobný kalendář naleznete zde.

<< 44 | 45 | 46 | 47 | 48 >>